Jaka jest trwałość folii ochronnej na samochód?

Jaka jest trwałość folii ochronnej na samochód?

  • Post author:
  • Post category:Blog

Przyjęło się, że oklejenie samochodu folią ochronną stanowi doskonały sposób na ochronę lakieru przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, a nawet uszkodzeniami mechanicznymi i pozwala przedłużyć świetny wygląd karoserii. Co więcej, jest to metoda praktycznie bezinwazyjna i długotrwała – efektem możemy cieszyć się nawet przez 10 lat. Od czego zależy trwałość oklejenia i co ma wpływ na jego żywotność?

Jakie funkcje może pełnić folia samochodowa?

Nie zawsze właściciele samochodów decydują się na ich oklejenie ze względu na funkcję ochronną. Folia pozwala także na bezinwazyjną zmianę koloru karoserii i stanowi świetny sposób na umieszczenie na pojeździe reklamy. Za jej pomocą można tworzyć dowolne wzory, więc finalny efekt ogranicza tak naprawdę tylko wyobraźnia właściciela pojazdu.

Oklejanie samochodu spełnia więc nie tylko funkcję estetyczną, ale także funkcjonalną i reklamową. Dzięki folii zabezpieczysz karoserię swojego pojazdu przed drobnymi odpryskami czy działaniem promieni UV, odświeżysz jego wygląd nadając mu nowy kolor lub uświetnisz jego wygląd wyjątkowym wzorem.

Jak długo utrzymuje się świetny wygląd folii ochronnej?

Folia bezbarwna na samochód stanowi dodatkowe zabezpieczenie dla karoserii i odpowiednio nałożona utrzymuje swój świetny wygląd naprawdę długo. Odpowiednio zaaplikowania nie łuszczy, nie żółknie i nie odkleja się. Dopasowuje się świetnie do karoserii, więc praktycznie nie da się jej odróżnić od lakieru. Musisz jednak pamiętać o tym, że pomimo swoich świetnych właściwości, jest to jednak z czasem może ulec drobnym zarysowaniom czy uszkodzeniom mechanicznym tak samo jak sam lakier. Tyle tylko, że w tym wypadku to folia przyjmie na siebie ewentualne niedoskonałości, a karoseria pozostanie nienaruszona.

Na to jak długo utrzyma się świetny wygląd folii, wpływ ma nie tylko jakość samego produktu, ale także jego poprawna aplikacja. Dlatego warto przyłożyć się do tej kwestii i zadbać o dostosowanie się do zaleceń specjalistów. Przed oklejeniem samochód powinien być dokładnie umyty, a cała powierzchnia karoserii odtłuszczona. Istotny jest także czas bezpośrednio po nałożeniu folii, gdyż klej posiada właściwości wiążące, które swoją trwałość osiągają po około 24 godzinach, a ostateczny efekt i dokładne przyleganie do karoserii następuje po około 3 dniach. Przez ten czas samochód powinien stać w suchym miejscu. Po upływie tego czasu możesz swobodnie korzystać z samochodu jak do tej pory, gdyż folia będzie przylegała solidnie.

Proces nakładania folii samochodowej ma ogromny wpływ na jej finalne właściwości i tylko odpowiednio przeprowadzony pozwoli w pełni wykorzystać jej potencjał. Wbrew pozorom nie jest to wcale łatwe i wymaga profesjonalnych umiejętności. To czynność, którą powinniśmy powierzyć fachowcom.