Oklejanie maski samochodu

Oklejanie maski samochodu: Zalety wybiórczego foliowania karoserii

Aplikacja folii ochronnych to bardzo skuteczny, a zarazem kosztowny zabieg, którego celem jest zabezpieczenie karoserii pojazdu przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych i uszkodzeń mechanicznych. Ze względu na wysoki koszt oklejania całego pojazdu część kierowców decyduje się na aplikację folii ochronnej wyłącznie na wybrane części karoserii. Z tego też powodu dużym zainteresowaniem cieszą się usługi takie, jak oklejanie maski samochodu. Czy taki zabieg się opłaca? Jak wybiórcza aplikacja folii ochronnej wpływa na estetykę pojazdu w długiej perspektywie czasu?

Wybiórcze foliowanie karoserii: Z czym wiąże się oklejanie maski samochodu?

Folie ochronne zabezpieczają lakier samochodowy przed różnorodnymi uszkodzeniami. W zależności od jakości produktu folia zapewnia ochronę przed:

 • zarysowaniami (w tym przypadku na uwagę zasługują folie o właściwościach samoregenerujących),
 • uszkodzeniami mechanicznymi, do których dochodzi w wyniku uderzeń niewielkich kamieni czy drobin żwiru podczas jazdy,
 • działaniem środków chemicznych,
 • szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych.

Oklejanie maski samochodu to popularna usługa. Zabieg pozwala na zabezpieczenie najbardziej newralgicznego elementu karoserii przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak i oddziaływaniem czynników atmosferycznych. W ten sposób możemy skutecznie ochronić oryginalną powłokę lakierniczą przed zarysowaniami, odpryskami powodowanymi przez kamienie czy odbarwieniami powstającymi na skutek ptasich odchodów. Decydując się na aplikację folii ochronnej wyłącznie na masce samochodu należy pamiętać o tym, że z czasem elementy pokryte folią ochronną zaczną się odróżniać od tych, które nie zostały zabezpieczone. Lakier pod folią zachowuje gładkość i fabryczny połysk lakieru, podczas gdy elementy niezabezpieczone podlegają stopniowemu matowieniu, widać na nich zarysowania i powstające w tracie użytkowania pojazdu niedoskonałości.

BIKINI

Stopień ochrony
3/5

Minimalny pakiet zabezpieczenia bezbarwną folią ochronną frontu pojazdu. Oklejona jest przednia część frontowych elementów karoserii pojazdu, najbardziej narażonych na uszkodzenia powstające w wyniku uderzeń kamieni, owadów, otarć parkingowych. 

 • Zderzak przedni
 • Reflektory
 • ok. 1/3 maski
 • ok. 1/3 błotników przednich

Pakiet możemy rozbudować o zabezpieczenie pozostałych nieoklejanych elementów.

Do wyboru zabezieczenie klasycznym woskiem lub Powłoką Ceramiczną Ultracoat.

Nazwa Bikini wzięła się od zabezpieczenia tylko kluczowych powierzchni w 100% narażonych na uszkodzenia.

FULL FRONT PPF

Stopień ochrony
4/5

Pakiet zabezpieczenia całego frontu pojazdu, obejmuje całe elementy, dzięki czemu krawędzi folii są zawijane we wszystkie możliwe miejsca, co czyni ją jeszcze mniej widoczną.

 • Zderzak przedni
 • Reflektory
 • Maska
 • Błotniki przednie
 • Lusterka
 • Słupki A
 • Nadszybie
 • Wnęki klamek
 • Próg bagażowy tylnego zderzaka

Pozostałe elementy lakierowane zostaną zabezpieczone Powłoką Ceramiczną Ultracoat.

Najpopularniejszy pakiet, idealny dla aut pokonujących sporo kilometrów   w trasie. Hybrydowe połączenie Najlepszych Powłok Ceramicznych, z Najlepszymi Foliami Ochronnymi  daje Nam świetny wynik, w postaci  prostszej pielęgnacji pojazdu, nienagannego wyglądu, oraz lustrzanego połysku skręcającego karki prechodniów na ulicy. 

FULL BODY PPF

Stopień ochrony
5/5

Maksymalna forma zabezpieczenia lakieru Twojego samochodu! Wszystkie elementy lakierowane zostaną pokryte folią. Od teraz już nie straszne parkowanie pod centrum handlowym, wycieczka do lasu, czy szkody parkingowe.

 • Wszystkie możliwe elementy lakierowane auta, zostają pokryte Bezbarwną Folią Ochronną. 
 • GRATIS! Otrzymujesz zabezpieczenie wszystkich szyb Powłoką Ceramiczną Ultracoat Umbrella 
 • GRATIS! Otrzymujesz zabezpieczenie felg Powłoką Ceramiczną Metal Guard – która jest LIDEREM na rynku powłok ochronnych dla felg – nie istnieje na dzień dzisiejszy lepsza ochrona Twoich kół.

Bezkompromisów! Maksymalne możliwe zabezpieczenie, dedykowane dla każdego nowego samochodu!

Stanowi to mały procent wartości nowego auta, za to zyskujemy 10 lat GWARANCJI producenta na folię ochronną. Stanowi to swoistą wartość dodaną, ważną przy późniejszej odsprzedaży auta. Wszelkie uszkodzenia folia przyjmuje „na siebie” – dzięki czemu pod nią mamy ciągle nowy fabryczny lakier! 

Czy warto decydować się na wybiórczą ochronę lakieru?

Decydując się na oklejenie maski samochodu folią zabezpieczamy jeden z najbardziej podatnych na uszkodzenia elementów karoserii w efekcie podnosząc żywotność samochodu o co najmniej kilka lat. Alternatywą dla ochrony samej maski jest aplikacja folii na całym przodzie. Usługa obejmuje oklejenie maski, zderzaka, lusterek oraz błotnika. W efekcie znacząco podnosi poziom ochrony i estetykę pojazdu.

Zajmujemy się również między innymi korektą lakieru, praniem tapicerki czy detailingiem wnętrza samochodu. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Jesteśmy zlokalizowani w Białej Podlasce.

83 detailing studio

jakub prokopiuk

Jako manufaktura detailingu, nie mam sztywnych godzin pracy. Często zabiegi pielęgnacyjne trwają do późnych godzin nocnych, ale bywa też że wykonuję usługę mobilnie u klienta,  lub dostarczam auto w usłudze door2door.

Dlatego zanim mnie odwiedzisz, proszę zadzwoń by umówić termin spotkania. 🙂