Zabezpieczenie nowego auta – na czym polega i czy się opłaca?

Zabezpieczenie nowego auta – na czym polega i czy się opłaca?

  • Post author:
  • Post category:Blog

Kupując nowe auto, cieszymy się jego nieskazitelnym wyglądem. Niestety, piękna błyszcząca karoseria nie jest nam dana bezwarunkowo i na zawsze. A zniszczyć ją może wiele czynników zewnętrznych – począwszy od odpryskujących spod kół kamyczków, przez soki z drzew, aż po odchody ptaków. Czy jest na to jakiś sposób? Na szczęście tak i wcale nie oznacza to, że Twoje auto musi stać w garażu. Wystarczy, że odwiedzisz nasz salon i skorzystasz z profesjonalnej usługi zabezpieczenia lakieru nowego auta. 

Zabezpieczenie nowego auta – po co?

Warto rozważyć zabezpieczenie nowego auta ze względów estetycznych oraz praktycznych. Po pierwsze, chcemy zachować jego piękny wygląd i idealny kolor oraz blask, który zachwycił nas w momencie opuszczania salonu sprzedaży. Po drugie, zależy nam na tym, aby auto nie traciło na wartości, co bez wątpienia ma miejsce w przypadku rys, odprysków czy wgnieceń. Poza tym bezbarwna folia ochronna sprawia, że auto jest łatwiejsze w czyszczeniu i nie chłonie tak bardzo uporczywych zabrudzeń. Myjnie odwiedzasz rzadziej, a gdy z niej wyjeżdżasz efekt jest naprawdę spektakularny! 

Sposoby na zabezpieczenie nowego auta przed odpryskami

Zabezpieczenie nowego auta przed odpryskami jest możliwe na kilka sposobów, a wybór właściwej metody zależy m.in. od efektu, jaki chcesz uzyskać i budżetu, jakim dysponujesz. Mając to na uwadze, możesz rozważyć takie opcje jak:

  • folia ochronna bezbarwna, która ma zdolność do samoregeneracji,
  • powłoka ceramiczna na auto,
  • zabezpieczenie hybrydowe – połączenie folii PPF z powłoką ceramiczną. 

Którą z nich wybrać? Tu na pewno warto zasięgnąć rady specjalisty. Dobrze wiedzieć jednak, jakie są podstawowe różnice w wymienionych technologiach i na czym one polegają.

Folia jest dość tania i chroni auto całościowo, bo może być nakładana na całe nadwozie. Jednak to klient ostatecznie decyduje o tym, czy zabezpieczać auto całościowo czy tylko w wybranych, newralgicznych miejscach. Powłoka chroni auto przed wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych, a w razie miejscowego uszkodzenia, sama się zasklepia. 

W porównaniu do niej powłoka ceramiczna jest nieco tańsza, choć chroni lakier krócej (po zużyciu nie może się już zregenerować). Zaletą powłoki jest łatwe czyszczenie i mycie auta bez zacieków oraz mniejsza przyczepność zanieczyszczeń. 

A co jeśli spóźniłeś się z zabezpieczeniem auta?

Czasem można zapomnieć o zabezpieczeniu lakieru nowego auta lub spóźnić się z tym. Gdy dojdzie do drobnego uszczerbku na karoserii, nadal nie jest za późno, aby przywrócić jej pierwotny blask, wygląd i właściwości oraz zabezpieczyć na przyszłość. Korekta lakieru to jedna z opcji wartych rozważenia, gdy pojawi się rysa czy niewielki odprysk.

Zabezpieczenie przed odpryskami to inwestycja, która na pewno Ci się opłaci. Zobacz, jakie inne usługi auto detailing znajdziesz w naszej ofercie!