Są takie części samochodowe, które bardziej od pozostałych narażone są na uszkodzenia mechaniczne. Na szczęście obecnie znamy różne sposoby na to, jak poprawnie sobie z nimi radzić. Oklejanie zderzaka folią jest właśnie jednym z nich!

Zapraszamy do zapoznania się z usługą, której być może jeszcze nie znasz i nie miałeś okazji przetestować. Zapewniamy, że warto, ponieważ polega ona na ochronie zderzaka, przywraca mu efektowny design, ale też zabezpiecza go przed zabrudzeniami i uszkodzeniami.

Powierz swój pojazd ekspertom z 83 Detailing. W naszym salonie, Twoje auto otrzyma odpowiednią opiekę. Wyjedziesz nim z radością, gotowy na pokonywanie kolejnych kilometrów w najlepszym stylu.

Na czym polega oklejanie zderzaków folią?

Oklejanie zderzaków folią jest kilkuetapowym procesem. Niezbyt skomplikowanym, a zarazem na tyle wymagającym, że warto zlecić jego przeprowadzenie specjalistom. U nas otrzymasz kompleksową pomoc, począwszy od doradztwa technicznego, aż po przeprowadzenie prac. Obejmują one:

 1. Przygotowanie powierzchni, czyli oczyszczenie zderzaka z zabrudzeń, tłuszczu, kurzu i innych substancji, które mogłyby utrudnić przyczepność folii.
 2. Pomiar i wycinanie folii, co pozwoli dopasować je precyzyjnie do konkretnego zderzaka.
 3. Nakładanie folii wybraną techniką.
 4. Dokładne wykończenie powierzchni poprzez równomierne wygładzenie folii i usunięcie pęcherzyków oraz fałd.
 5. Opcjonalne utwardzenie folii (jeśli dany produkt lub technika tego wymaga). Zwiększa to trwałość folii i zapewnia lepszą przyczepność.

W naszym salonie zadbamy o to, aby każdy etap został przeprowadzony starannie. Gwarantujemy doskonałe efekty tej metamorfozy, choć oklejanie zderzaka folią bezbarwną nie zmienia jego koloru. To opcja, która bardziej chroni, w pewnym stopniu regeneruje i poprawia ogólny wygląd pojazdu. Zastosuj ją, aby poprawić design, ale też pozytywnie wpłynąć na wartość swojego samochodu przy odsprzedaży.

Dlaczego oklejanie zderzaków folią się opłaca?

Usługa oklejania zderzaka folią to sprawdzony i nowoczesny sposób na to, aby zabezpieczyć ten wrażliwy na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia element. Folia ochronna to bariera przed zarysowaniami, odpryskami kamieni towarzyszącymi normalnej eksploatacji samochodu. Zmniejsza ryzyko powstawania większych uszkodzeń, które wymagałyby kosztownej naprawy lub ponownego lakierowania zderzaka.

Zaletą oklejania folią jest to, że nie ingeruje ona w lakier. Jeśli folia zostanie uszkodzona, można ją stosunkowo łatwo wymienić – bez zostawiania śladów.

Nasze przykładowe realizacje

BIKINI

Stopień ochrony
3/5

Minimalny pakiet zabezpieczenia bezbarwną folią ochronną frontu pojazdu. Oklejona jest przednia część frontowych elementów karoserii pojazdu, najbardziej narażonych na uszkodzenia powstające w wyniku uderzeń kamieni, owadów, otarć parkingowych. 

 • Zderzak przedni
 • Reflektory
 • ok. 1/3 maski
 • ok. 1/3 błotników przednich

Pakiet możemy rozbudować o zabezpieczenie pozostałych nieoklejanych elementów.

Do wyboru zabezieczenie klasycznym woskiem lub Powłoką Ceramiczną Ultracoat.

Nazwa Bikini wzięła się od zabezpieczenia tylko kluczowych powierzchni w 100% narażonych na uszkodzenia.

FULL FRONT PPF

Stopień ochrony
4/5

Pakiet zabezpieczenia całego frontu pojazdu, obejmuje całe elementy, dzięki czemu krawędzi folii są zawijane we wszystkie możliwe miejsca, co czyni ją jeszcze mniej widoczną.

 • Zderzak przedni
 • Reflektory
 • Maska
 • Błotniki przednie
 • Lusterka
 • Słupki A
 • Nadszybie
 • Wnęki klamek
 • Próg bagażowy tylnego zderzaka

Pozostałe elementy lakierowane zostaną zabezpieczone Powłoką Ceramiczną Ultracoat.

Najpopularniejszy pakiet, idealny dla aut pokonujących sporo kilometrów   w trasie. Hybrydowe połączenie Najlepszych Powłok Ceramicznych, z Najlepszymi Foliami Ochronnymi  daje Nam świetny wynik, w postaci  prostszej pielęgnacji pojazdu, nienagannego wyglądu, oraz lustrzanego połysku skręcającego karki prechodniów na ulicy. 

FULL BODY PPF

Stopień ochrony
5/5

Maksymalna forma zabezpieczenia lakieru Twojego samochodu! Wszystkie elementy lakierowane zostaną pokryte folią. Od teraz już nie straszne parkowanie pod centrum handlowym, wycieczka do lasu, czy szkody parkingowe.

 • Wszystkie możliwe elementy lakierowane auta, zostają pokryte Bezbarwną Folią Ochronną. 
 • GRATIS! Otrzymujesz zabezpieczenie wszystkich szyb Powłoką Ceramiczną Ultracoat Umbrella 
 • GRATIS! Otrzymujesz zabezpieczenie felg Powłoką Ceramiczną Metal Guard – która jest LIDEREM na rynku powłok ochronnych dla felg – nie istnieje na dzień dzisiejszy lepsza ochrona Twoich kół.

Bezkompromisów! Maksymalne możliwe zabezpieczenie, dedykowane dla każdego nowego samochodu!

Stanowi to mały procent wartości nowego auta, za to zyskujemy 10 lat GWARANCJI producenta na folię ochronną. Stanowi to swoistą wartość dodaną, ważną przy późniejszej odsprzedaży auta. Wszelkie uszkodzenia folia przyjmuje „na siebie” – dzięki czemu pod nią mamy ciągle nowy fabryczny lakier! 

83 detailing studio

jakub prokopiuk

Jako manufaktura detailingu, nie mam sztywnych godzin pracy. Często zabiegi pielęgnacyjne trwają do późnych godzin nocnych, ale bywa też że wykonuję usługę mobilnie u klienta,  lub dostarczam auto w usłudze door2door.

Dlatego zanim mnie odwiedzisz, proszę zadzwoń by umówić termin spotkania. 🙂